rm-basf colors

Odkryj najnowsze trendy kolorystyczne 2017/2018 od BASF

Samo prowadzące się samochody, e-samochody, nowe koncepcje wymiany aut – poważne zmiany czekają nas w świecie motoryzacji! Samochody zmieniają się w wysoce zaawansowane technologicznie pojazdy. Z tego powodu projektanci BASF’s Coatings, odpowiadając na potrzeby rynku, stworzyli kolekcję 65 nowych kolorów dla branży motoryzacyjnej.

Cyfrowe zmiany – intensywne niebieskie oraz nowe jasne kolory

BASF 3

W dzisiejszym cyfrowym świecie piękna karoseria i inne elementy nadwozia mają coraz większe znaczenie. Liczba osób szukających indywidualnych rozwiązań stale rośnie. Tendencja nawiązuje do nowostworzonej palety kolorów. Ciepłe, beżowe kolory nawiązują do koloru ludzkiego ciała, natomiast jasne i ciemnie odcienie niebieskiego wprowadzają nas do świata cyfrowego.

Zwiększone znaczenie połączenia – kolory pastelowe i chromatyczne

collective body

Brak ograniczeń czasu i przestrzeni powoduje, że granice stają się bardziej płynne i mniej widoczne. Samochody zmieniają się w pojazdy wysoce złożone, które swoim wyglądem komunikują się intensywnie z innymi kierowcami oraz ze środowiskiem.

Zawiłość łączenia różnych obiektów została odzwierciedlona poprzez połączenie kolorów pełnych blasku, iskrzących oraz kolorów czystych, jasnych. Kolory pastelowe, chromatyczne i intensywne niebieskie reprezentują wizję nowych technologii oraz podkreślają wyjątkowość cyfrowego świata, w którym żyjemy.

Ogólnie rzecz biorąc, związek fascynacji i strachu widziany w odbiciu cyfrowego świata balansuje między ciemnymi i średnimi odcieniami szarości.

Ekspertyza kolorów w BASF Coatings divisions

FLUID GRID

Projektanci kolorów BASF Coatings divisions w Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech, co roku opracowują nowe kolory dla przemysłu motoryzacyjnego, prowadząc szerokie badania i dogłębną analizę rynku. Odkrywają globalne trendy i zmiany kulturowe, które mają wpływ na wybór kolorów pojazdów wybiegając od trzech do pięciu lat w przyszłość. Poza określeniem globalnych trendów, regionalne zespoły projektowe odkrywają motywy, które mają wpływ na lokalne warunki panujące w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce (EMEA), w Ameryce Północnej i Azji i Pacyfiku.

EMEA – powrót do przyszłości

BASF 5 emea

Ludzie z EMEA są wielokulturowi, podobnie jak trendy w tym regionie. Kierują się nowymi możliwościami w szybko rozwijającym się zglobalizowanym świecie cyfrowym. Poszukiwanie peryferiów globalnego stylu życia w krajobrazie motoryzacyjnym prowadzi ich do uzyskiwania nieoczekiwanych i nietypowych kolorów, takich jak żółto-zielony wykończony matowym lakierem bezbarwnym.

LK Black – designed in EMEA

Różnorodność EMEA oznacza, że projekt regionu nie koncentruje się wyłącznie na Europie, ale dodaje smaku sąsiednich terytoriów. W szczególności przyciąga uwagę Bliski Wschód z jego luksusowym językiem. Biało-złoty kolor ze strukturalną powłoką jest odzwierciedleniem tej płaszczyzny. Ponadto w świecie o stałym dostępie do sieci Wi-Fi istnieje silna potrzeba posiadania przedmiotów materialnych. Dlatego zmodernizowane „antyki” takie jak odtwarzacze płyt winylowych są modne. Tendencja ta uchwycona jest w lekko ceglanym kolorze z czerwonymi refleksami ukazującymi się w zależności od kąta padania światła.

Nowy standard kolorów samochodów musi być przemyślany i dodawać funkcjonalność. Ta nowoczesna interpretacja ciemnego antracytu wykorzystuje innowacyjną technologię Solaric. System zarządzania ciepłem słonecznym odzwierciedla działanie podczerwieni, a tym samym zmniejsza temperaturę na powierzchni i wewnątrz samochodu, gdy jest gorąco i słonecznie.

Ameryka Północna – Powrót do natury

NORTH AMERICA

Przeszkody technologiczne w naszym codziennym życiu – a także chęć odejścia i nawiązania połączenia z bardziej naturalnym światem, społecznością i własnym ciałem – zostały zbadane jako tendencja do przewidywania kolorów w Ameryce Północnej firmy BASF. Kluczowym kolorem regionu jest Undercurrent Blue, bardzo ciemny granatowy kolor o jedwabistej fakturze, który emanuje poczuciem tajemnicy i celebrowaniem siebie. Ten kolor wykorzystuje prostą, w użyciu technologię pigmentacji, a jednocześnie oferuje wyszukaną barwę.

Undercurrent Blue – designed in North America

Azja – Pacyfik – Powrót do kultury    

azja pacyfik basf

Produkty o unikalnym stylu azjatyckim mają dużą wartość i znaczenie. To nowe poczucie pewności siebie ze strony azjatyckich ludzi, wyraża się w biało-perłowych kolorach jako duch regionu. Ponadto światowa ocena kultury azjatyckiej daje głos młodym ludziom, którzy walczyli o uznanie w szybko rozwijającym się gospodarczo regionie w niedawnej przeszłości. Głęboka nasycona czerwień z błyszczącymi drobinkami szkła jest odzwierciedleniem tej postawy.

Bioluminescence – designed in Asia-Pacific

 

Zdjęcia: BASF, Źródło: basf.com