Innowacja w doborze kolorów

Innowacja w doborze kolorów

Image
Innowacyjna technologia dzięki spektrofotometrowi COLORTRONIC 12/6. Dwanaście geometrii zapewnia idealne dopasowanie właściwego koloru. Prosta obsługa i transmisja danych przez WIFI do stacji roboczych przyspieszają pracę. Zaktualizowane oprogramowanie Color Explorer II Shop Master pozwala na jeszcze dokładniejsze dopasowanie wyników pomiarów. Spektrofotometr COLORTRONIC 12/6 prezentuje Berry KOOIJMAN z Holandii, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Najlepszego Lakiernika R-M.

Jeszcze dokładniejsze wyniki pomiarów

Spektrofotometr R-M COLORTRONIC 12/6 jest wyposażony w innowacyjny sprzęt, oprogramowanie oraz technologię pomiarową. Dwanaście geometrii zapewnia jeszcze dokładniejsze wyniki pomiarów. Kolorowa kamera rozpoznaje efekt metalicznych / perłowych kolorów na podstawie sześciu kolorowych zdjęć. Dzięki temu dopasowanie koloru do elementu jest jeszcze dokładniejsze. Duży wyświetlacz pozwala na niezawodne obserwowanie pomiaru poprzez wbudowaną kamerę wideo. Wyniki pomiarów mogą być przesyłane przez WiFi do stacji roboczej.

Dodatkową funkcją jest ostrzeżenie o temperaturze, które pojawia się, gdy pojazd jest zbyt rozgrzany od słońca. Ponieważ wpływ ciepła może negatywnie wpływać na pomiar, ta funkcja sprawi, że pomiar koloru będzie bardziej niezawodny niż kiedykolwiek.

Szybszy przepływ pracy

COLORTRONIC 12/6 oferuje również usprawnioną obsługę i dodatkowe funkcje. Duży, przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy jest dodatkowym atutem. Dane pomiarowe mogą być łatwo przesyłane do stacji roboczej za pośrednictwem połączenia WIFI, nawet na większe odległości. Umożliwia to lakiernikowi wykonanie pomiaru koloru, w momencie przyjmowania pojazdu do naprawy. Zadania przechowywane w bazie danych mogą być przesyłane do spektrofotometru i tam przetwarzane.

Image

Algorytmy opracowane dla dokładnego dopasowania koloru

Na stanowisku roboczym zaktualizowane oprogramowanie służy do porównywania danych przechwyconych przez COLORTRONIC 12/6 z istniejącą kolorystyczną bazą danych. Kolory są wyświetlane obok siebie w postaci kolorowych pasków. Indeks wskazuje procentowe dopasowanie formuły kolorystycznej do mierzonego elementu. Następnie można dokonać korekty koloru w celu uzyskania jeszcze lepszego dopasowania. W widoku eksperckim kolor można następnie analizować w postaci krzywych spektralnych.

Pakiet usług na wszelki wypadek

Urządzenie charakteryzuje się prostą obsługą. Na przykład, biała kalibracja jest wykonywana automatycznie po każdym włączeniu urządzenia. Kalibrację ręczną należy wykonywać tylko raz w miesiącu. Gdy urządzenie nie jest używane, jest bezpiecznie przechowywane w stacji bazowej, a jego akumulator jest ładowany szybciej niż wcześniej. Jeśli urządzenie jest uszkodzone, może być bardzo szybko wymienione w pakiecie serwisowym.


Drukuj   E-mail
Bądź na bieżąco z nowościami i poradami techników z branży lakierniczej!

Chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami:

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa CSV Sp z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Pomorskiej 58-60, 70-812 Szczecin. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności
(https://www.csv.pl/ochrona-danych).
Musisz wyrazić zgodę w celu wysłania wiadomości.
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane