Konkurs na Najlepszego Lakiernika Marki R-M Best Painter Contest 2020

Konkurs na Najlepszego Lakiernika Marki R-M Best Painter Contest 2020

„Utalentowani lakiernicy, cyfrowy świat, ekologiczne rozwiązania” pod takim hasłem trwa 13-sta edycja Best Painter Contest 2020. W jej trakcie wspólnie z firmą BASF promujemy zawód lakiernika oraz wspieramy karierę młodych adeptów zawodu, by uhonorować tych najbardziej utalentowanych. Łączymy aspekty szybkich procesów i rozwiązań cyfrowych z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

10 marca 2020 w Centrum Szkoleniowym ICRC w Szczecinie, odbył się finał krajowych eliminacji do tegorocznego konkursu. Spośród wszystkich kandydatów wyłoniliśmy czterech najlepszych, którzy przez cały dzień zmagali się z trudnymi zadaniami podzielonymi na część teoretyczną oraz praktyczną. Jury w składzie: Monika Grzesiuk, Bartłomiej Budda oraz Michał Goleń po burzliwych naradach wyłonili zwycięzcę, który w dniach 8-10 czerwca 2021 zmierzy się z laureatami pozostałych piętnastu państw w Wielkim Finale we Francji.

Image
Image
Image

Zadania konkursowe obejmowały wszystkie aspekty pracy lakiernika. Zaczynając od postrzegania koloru, wyboru właściwego odcienia szarości, czy też umiejętności dopasowania odpowiedniego stopnia połysku, przez wiedzę teoretyczną z zakresu znajomości marki R-M i technologii renowacji, aż do sprawdzenia praktycznych umiejętności wykonania naprawy lakierniczej.

Ocenie jurorów podlegały: wykonana naprawa oraz jej czas, stosowanie środków ochrony osobistej na poszczególnych etapach, ilość zużytych do naprawy materiałów, jak również ilość zmarnowanego materiału. Dodatkowe punkty kandydaci otrzymywali za zadania teoretyczne min. koło Munsela, test Ishihary, stosowanie identyfikatora odcieni szarości i wachlarza stopnia połysku. Umiejętność posługiwania się nowoczesnym Spektrofotometrem COLORTRONIC 12/6 w połączeniu z tradycyjnym wzornikiem kolorystycznym COLORMASTER M4 pomogła uczestnikom prawidłowo ustalić odpowiedni numer fiszki w zadaniu kolorystycznym.

Image
Image

Nieocenione jest również wsparcie sponsorów. Wśród gości nie zabrakło naszych wieloletnich partnerów biznesowych i dostawców, którzy nie zawiedli nas jeśli chodzi nagrody dla uczestników.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Za Wasz doping, uczestnictwo i wsparcie – serdecznie dziękujemy!

Image

Emocje trwały do samego końca ze względu na niewielkie różnice punktowe między czterema uczestnikami. Debata zespołu sędziowskiego potęgowała napięcie, nie tylko wśród uczestników, ale też obecnych na sali gości. Na szczęście po dokładnej analizie prac udało się wyłonić poszczególne miejsca i w taki oto sposób:

1. miejsce Krzysztof Narloch – HADM Gramatowski 

2. miejsce Kamil Hawrylik – firma prywatna 

3. miejsce Kamil Glazer – Auto –Watkem 

4. miejsce Wojciech Skrodzki – Rzepecki Mroczkowski sp. z o.o

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaprezentowanych umiejętności. Teraz czas na Międzynarodowy finał, zespół techników Grupy CSV będzie przygotowywał naszego finalistę Krzysztofa, aby śladami Bartłomieja Buddy (Zwycięzcy Konkursu z 2005 roku) został kolejnym polskim zwycięzcą konkursu R-M Best Painter Contest! Trzymamy kciuki.


Drukuj   E-mail
Bądź na bieżąco z nowościami i poradami techników z branży lakierniczej!

Chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami:

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Musisz wyrazić zgodę w celu wysłania wiadomości.
Polityka prywatności dostępna jest na stronie: https://www.csv.pl/polityka-prywatnosci-i-plikow-cookies