Znamy wyniki zadania kreatywnego w konkursie R-M Best Painter Contest 2021!

Znamy wyniki zadania kreatywnego w konkursie R-M Best Painter Contest 2021!

W dniu 09-07-2021 R-M ogłosił wyniki zadania kreatywnego dla finalistów konkursu R-M Best Painter Contest. W dodatkowym zadaniu sprawdzającym kreatywność najlepszych lakierników marki R-M na świecie udział wzięło 9 uczestników z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec, USA, Japonii, Maroka i RPA.

Jury z Global Academy R-M oceniając prace uczestników wzięło pod uwagę: kreatywność, zabezpieczenie powierzchni z tworzywa sztucznego, sposób łączenia i przenikania się dwóch kolorów, jakość nałożonej powłoki, prawidłowe umieszczenie elementów dodatkowych takich jako logo BPC i flaga kraju oraz argumentację dotyczącą wyboru kolorystyki.

Pierwsze miejsce zajął Masaya Kataoka z Japonii. Masaya skomponował swój kształt w kolorach achromatycznych. Połączył metaliczne srebro (aluminium) i szary chrom. Kolory wydobywają wewnętrzne piękno i głębokie emocje jego ulubionego samochodu Volkswagen Golf Touran oraz trendy kolorystyczne Azji i Pacyfiku.

Image
Image

Drugie miejsce zajęła Josephine Ellwein – finalistka z Niemiec. Josephine zdecydowała się połączyć dwa kolory kojarzące się z niebem podczas zachodu słońca. Połączenie różowego oraz pomarańczowego znajdującego się blisko siebie na kole chromatycznym dało wspaniały efekt i zapewniło Josephine drugie miejsce w konkursie na kreatywność.

Image
Image

Jeffrey Naugle - trzeci na podium – zaprezentował na swoim panelu kolory flagi USA. Według Jeffreya jest to najlepszy sposób, aby przedstawić swój kraj. Podstawę tworzy metaliczny, srebrny kolor, na który następnie zostały zaaplikowane przy pomocy techniki cieniowania niebieski i czerwony. Logo Konkursu Best Painter Contest to trójwarstwowa biała perła. Całość pokryta lakierem bezbarwnym, który nadał modelowi głębię i uwydatnił połysk.

Image
Image

Krzysztof Narloch – finalista z Polski – pracownik warsztatu HADM Gramatowski w taki sposób zaargumentował wybór kolorystyki do zadania kreatywnego: „W moim projekcie „Creativity task” #bestpainter2021 użyłem kolorów w odcieniach niebieskiego i zielonego, oba te kolory są metalizowane. Dlaczego właśnie takie kolory? A dlatego, że są to kolory związane według mnie z ekologią. Zieleń oznacza lasy, czystość, rośliny a niebieski kojarzy mi się z wodą i powietrzem, które jest w coraz gorszym stanie, spowodowane między innymi przez emisję CO2 do atmosfery. 

Technicy R-M z Grupy CSV poinformowali mnie o tym, że firma Basf jest liderem w dążeniu do zmniejszania ingerencji w naszą planetę. Wiem, że przy produkcji serii eSense od R-M zasoby kopalne są zastępowane przez zasoby odnawialne, a produkty które trafiają do nas, czyli lakierni, nie tracą przy tym na swojej jakości. Cieszę się że w dzisiejszych ciężkich dla nas wszystkich czasach można pracować przy renowacji i naprawach samochodów produktami marki R-M eSense. Wiem jak ważna jest planeta, po której chodzimy. Większość ludzi kojarzy lakierowanie samochodu z czymś co zanieczyszcza środowisko i niszczy zdrowie lakiernika, myśląc na ten temat wybrałem właśnie taką paletę kolorów w mojej pracy aby obalić ten stereotyp’’

Image
Image
Prace pozostałych uczestników zadania „Creativity Task” zaprezentowane są poniżej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i jesteśmy pod wrażeniem umiejętności!
Image
Image
Image
Image
Image
Poszczególne etapy od przygotowania poprzez aplikację i efekt końcowy dostępne na fanpagu marki R-M na Facebooku: https://www.facebook.com/rmpaint
Drukuj