XII Kongres Dealerów – to było wyjątkowe wydarzenie!

XII Kongres Dealerów – to było wyjątkowe wydarzenie!

825 dni – tyle czasu czekaliśmy na ‘’pełnoprawny’’, stacjonarny Kongres Dealerów! Nic więc dziwnego, że dealerska brać łaknęła wiedzy, rozmów i po prostu samej siebie, jak chyba nigdy wcześniej. Dobrą energię czuć było w Łodzi od samego rana aż do późnych godzin wieczornych.
Gdy 12 czerwca 2019 kończyła się ostatnia stacjonarna edycja Kongresu, nikt nie pomyślał, że w tej formule zobaczymy się dopiero za ponad 2 lata. Jednak w tamtym momencie nie było osoby, która przewidziałaby, że świat zatrzyma się na tak długi okres czasu.

Wprawdzie w zeszłym roku organizatorzy dostosowali się do panujących warunków i z pełnym powodzeniem zorganizowali wydarzenie w formule on-line, jednak każdy odczuwał brak kontaktu w cztery oczy z drugim uczestnikiem. Na szczęście nadszedł wreszcie dzień 14 września, gdy nasi przedstawiciele mogli się pojawić na tradycyjnym formacie wydarzenia. Tym razem zagościliśmy w Łodzi, w hotelu DoubleTree by Hilton, czyli dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. W dwudniowym spotkaniu wzięło udział blisko 700os. i gdyby nie ograniczenia covid-owe oraz infrastrukturalne byłoby ich zdecydowanie więcej.
Kongres Dealerów to nie tylko spotkania, ale przede wszystkim konferencja i najlepsi możliwi prelegenci. Wyzwań, przed którymi stoi obecnie biznes samochodowy, jest całe multum i zdecydowana większość z nich znalazła odzwierciedlenie na naszej scenie. I tak Rafał Orłowski z AutomotiveSuppliers.pl tłumaczył genezę i zawiłości podażowego arcykryzysu w motoryzacji. Agnieszka Zdrzałka z Grupy Wróbel pokazywała, jak – w dobie pandemii i „postpandemii” – „liczą” dealerskie budżety banki (a liczą inaczej niż w 2019 r.).
Radosław Sternicki z firmy Odyssey analizował rentowność współpracy z CFM-ami (a precyzyjniej – jak ją podnosić). Maciej Mazur opowiedział o szczegółach uruchamianych niebawem dotacji na infrastrukturę do ładowania aut elektrycznych, a Łukasz Chwiszczuk szukał odpowiedzi (a raczej ją uzasadniał), czy da się sprzedać samochód w Google. W sumie podczas 2 dni konferencji dealerzy, eksperci rynku i specjaliści spoza naszej branży wygłosili 18 prelekcji.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak w tym roku mieliśmy swoje stoisko, gdzie nasi eksperci rozmawiali z gośćmi o obecnej sytuacji na rynku, panujących trendach, informowali o nowościach technologicznych w ofercie Grupy CSV, a Erlend Dobrowolski Dyrektor ds. Rozwoju, opowiadał o możliwościach dotyczących zwiększania zysków serwisów blacharsko-lakierniczych.  

Wspieramy inicjatywy naszych pracowników!

W tym roku wyjątkowym wydarzeniem na naszym stoisku była licytacja charytatywna obrazów. Jeden ze szczecińskich artystów, stworzył dla nas, specjalnie na licytację kilka obrazów o zabarwieniu motoryzacyjnym, które zostały wylicytowane przez uczestników wydarzenia za łączną kwotę ponad 2 500 zł. Pomysł akcji zrodził się z potrzeby wsparcia Fundacji ‘’Pies Ratownik W Służbie Człowiekowi’’, której założycielem jeden z pracowników naszego działu technicznego. (więcej o fundacji przeczytasz tutaj). Członkowie fundacji, jednocześnie będący strażakami OSP Dąbrówka Mała, od lat zajmują się szkoleniem psów biorących udział w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych.

Podsumowując 12. Edycję Kongresu Dealerów – dobrze było się znowu zobaczyć. Mamy nadzieję, że nic już nie przeszkodzi w organizacji kolejnych edycji. Widzimy się za rok!

Drukuj   E-mail