W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022

W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022

Image
Zapraszamy do zapoznania się z relacją Międzynarodowego Konkursu na Najlepszego Lakiernika marki R-M. Materiał możecie również przeczytać w najnowszym wydaniu Miesięcznika Dealer.

Lakiernik samochodowy – zawód z przyszłością

W dniach 28–30 czerwca br. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu na Najlepszego Lakiernika organizowany przez BASF Coatings - producenta lakierów klasy premium, właściciela marki R-M®.  W nowoczesnym centrum szkoleniowym firmy w Clermont-de-l'Oise pod Paryżem rywalizowali zwycięzcy z 8 krajów – Belgii, Niemiec, Włoch, Japonii, Francji, Portugali, Hiszpanii i Polski. Nasz kraj reprezentował Krzysztof Narloch, na co dzień pracujący w ASO HADM Gramatowski w Starogardzie Gdańskim. Organizatorem polskich eliminacji była Grupa CSV ze Szczecina, dystrybutor systemów i chemii lakierniczej, m.in. produktów marki R-M. Ponadto przedstawiciele Grupy CSV zapewnili naszemu zawodnikowi pełne wsparcie merytoryczne i techniczne, zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas konkursu.

Image
Tegorocznym, przewodnim tematem konkursu był „Rozwój kompetencji cyfrowych i ekoefektywnych rozwiązań”. Uczestnicy musieli zaprezentować swoje umiejętności w serii siedmiu zadań, podczas których oceniano m.in. dobór kolorów, wydajną aplikację, naprawę smart, zdrowie i bezpieczeństwo oraz stosowanie materiałów pomocniczych. W trakcie rywalizacji zawodnicy korzystali z najwyższej jakości rozwiązań lakierniczych R-M®, takich jak linia farb wodorozcieńczalnych ONYX HD® czy lakierów bezbarwnych serii Pioneer.
W konkursie wykorzystywano również najnowocześniejsze technologie cyfrowego dopasowywania kolorów (w tym Colortronic 12/6), jak również opartą na chmurze platformę R-M Refinity® – obejmującą szeroką gamę procesów wspierających lakierników i kierowników warsztatów w ich codziennej pracy.
Każde zadanie było oceniane indywidualnie przez członków międzynarodowego jury, złożonego z globalnych ekspertów technicznych i marketingowych marki R-M®. Po 3 dniach zmagań jury wyłoniło zwycięzców – pierwsze miejsce zdobył reprezentant Włoch Andrea Albertoni, drugie miejsce zajęła Josephine Ellwein z Niemiec, a na trzecim stopniu podium stanął Masaya Kataoka z Japonii.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wydarzenia podkreślali, że konkurs jest nie tylko promocją wysokiej jakości produktów lakierniczych marki R-M®, ale również okazją by pokazać młodym ludziom, że zawód lakiernika jest atrakcyjny pod wieloma względami. – Moja praca jest wymagająca, ale daje dużą niezależność i satysfakcję. Ciągle zmieniające się technologie sprawiają, że jest to ciekawe zajęcie, a wysokie zarobki są dodatkowym atutem. Niewiele młodych osób chce się kształcić w tym kierunku, bojąc się pracy z produktami chemicznymi, ale moim zdaniem nowoczesne środki ochrony, które stosujemy, zapewniają pełne bezpieczeństwo. Jestem przekonany, że działania promujące ten zawód, takie jak konkurs marki R-M®, skłonią młodych ludzi do wybrania właśnie takiej ścieżki kariery – podsumował wydarzenie Krzysztof Narloch.
Producenci samochodów prześcigają się w opracowywaniu nowych kolorów, dzięki którym ich pojazdy wyróżniają się na drodze. Z kolei firmy produkujące lakiery renowacyjne opracowując receptury nowych produktów, muszą dbać nie tylko o to, by kolor był identyczny z oryginałem, ale także by posiadał odpowiednie właściwości ochronne i długą trwałość powłoki. Marka R-M® wychodzi naprzeciw oczekiwaniom warsztatów i samych lakierników, oferując im szeroką gamę innowacyjnych, a zarazem prostych w użyciu systemów lakierniczych. Zapewniają one nie tylko doskonały efekt końcowy, ale wpływają również na większą rentowność warsztatów dzięki zwiększeniu wydajności i skróceniu czasu technologicznego napraw. Co ważne – produkty R- M® pozwalają również na obniżenie zużycia materiału, co powoduje, że warsztaty mogą pracować efektywniej.
Image
Na szczególną uwagę zasługuje najnowsza technologia R-M®, tj. 3-warstwowy, wodorozcieńczalny system bazowy AGILIS, produkowany z certyfikatem zrównoważonej biomasy, który zapewnia krótki czas aplikacji, procesu schnięcia i odparowania, a zarazem długi okres trwałości. Jest niezwykle łatwy w użyciu, a do tego zapewnia idealne dopasowanie kolorów i doskonałe krycie. System AGILIS umożliwia także precyzyjne odtworzenie milionów odcieni dzięki cyfrowej identyfikacji kolorów za pomocą spektrometru R-M Colortronic 12/6. AGILIS to pierwsza linia lakierów bazowych na rynku o wartości LZO < 250 g/l. Zawartość rozpuszczalnika w produktach jest o 40% mniejsza niż limit dopuszczalny w UE, co sprawia, że spełnione są wszystkie globalne wymagania LZO. Warto dodać, że używając systemu AGILIS warsztat przyczynia się do redukcji emisji CO2.
Image
Image
R-M® to marka lakierów samochodowych klasy premium, będąca częścią koncernu BASF. Posiada na rynku szeroką gamę systemów lakierniczych do renowacji pojazdów. Firma kładzie szczególny nacisk na ekologiczne i wydajne lakiery wodne, o niskiej zawartości LZO. Produkty te spełniają wszystkie wymagania prawne dotyczące redukcji rozcieńczalników w dowolnym miejscu na świecie. Marka R-M® jest zatwierdzona i wybierana do napraw powłok lakierniczych przez większość wiodących producentów samochodów, w tym najbardziej prestiżowe marki.

Drukuj   E-mail