System szpachli QRS

System szpachli QRS

Po naprawie blacharskiej, jak i po oczyszczeniu skorodowanego elementu w celu wygładzenia powierzchni niezbędne jest użycie szpachli. Pierwszy podstawowy krok to właściwy dobór szpachli w zależności od rodzaju naprawianego podłoża i naprawy, którą należy wykonać.

Szpachle dzięki zawartości specjalnych żywic, wypełniaczy oraz dodatków zyskują właściwości, które z jednej strony wpływają na ich przyczepność do określonych podłoży, elastyczność i co najważniejsze definiują przeznaczenie szpachli w odniesieniu do rodzaju naprawy. I tak opiłki aluminium wpływają na odporność szpachli na podwyższone temperatury. Szpachle typu „alu” aplikuje się tam, gdzie następują częsta zmiana temperatury, czyli komory silnika, maski samochodów. Z kolei te z zawartością włókna szklanego nakłada się na elementy pojazdu, które po naprawia blacharskiej wymagają wzmocnienia.

Image

Yellow Glass – Szpachla z włóknem szklanym marki QRS

W ofercie linii produktów QRS szpachla z włóknem szklanym to Yellow Glass, przeznaczona do dużych i drobnych napraw, zarówno samochodów osobowych jak i autobusów, czy pojazdów szynowych. Dzięki lekkiej konsystencji łatwo nakłada się na profile o skomplikowanych kształtach. Jest zarówno szpachlą wypełniającą, jak i wykończeniową.
Image

Extra light – Szpachla super lekka marki QRS

Naprawa z użyciem szpachli to nie tylko miejscowe szpachlowanie niewielkich powierzchni, zdarzają się naprawy dachów, drzwi, czy pokryw silnika, wówczas istotny jest ciężar szpachli oraz jej plastyczność, łatwość profilowania. Przy tego typu naprawach niezbędna jest szpachla Extra Light o 45% lżejsza od standardowych szpachli poliestrowych. Co ważne nie zmienia swojej konsystencji w podwyższonej temperaturze, nie spływa więc podczas nakładania na pionowe elementy, przy czym szybko schnie, po 20 minutach jest gotowa do szlifowania. Nie ma konieczności stosowania drobnoziarnistej szpachli wykończeniowej.
Image

Termoflex – Szpachla elastyczna marki QRS

Kolejna wyspecjalizowana szpachla to Termoflex. Jak sugeruje nazwa jest bardzo elastyczna, a zawartość specjalnych żywic powoduje jej doskonałą przyczepność do elementów z tworzyw sztucznych, zarówno sztywnych, jak i elastycznych. Co ważne aplikuje się ją na czysty polipropylen oraz na powierzchnie metalowe – stal, ocynk, aluminium. Jej nazwa wskakuje również na kolejną cechę – termoplastyczność, zmienia swoją elastyczność pod wpływem temperatury. Idealna do napraw zderzaków oraz innych elementów z tworzyw sztucznych,których udział w konstrukcji aut osobowych jest obecnie bardzo duży.
Image

Protektor – Szpachla Antykorozyjna marki QRS

Jeśli naprawiany element wymaga zabezpieczenia antykorozyjnego świetnie sprawdzi się szpachla Protektor. Zawiera bezcynkowe pigmenty antykorozyjne, które tworzą ochronną powłokę antykorozyjną.  W przypadku, gdy powłoka zostanie uszkodzona aż do podłoża stalowego, dodatki te zapobiegają rozprzestrzenianiu się rdzy poza uszkodzony obszar i dają użytkownikowi więcej czasu na dokonanie naprawy uszkodzonego miejsca, zawężając jednocześnie naprawiany obszar do okolic samego uszkodzenia, a nie całego elementu. Szpachla do zastosowania na wszelkich powierzchniach metalowych (stal, stal ocynkowana, aluminium) oraz na laminatach poliestrowo-szklanych. I jak wszystkie szpachle z oferty QRS nie wymaga zastosowania szpachli wykończeniowej.
Image

Multi Plus – Szpachla Wielozadaniowa marki QRS

Ofertę szpachli QRS dopełnia szpachla Multi Plus – tak zwana szpachla wielozadaniowa. Szerokie spektrum zastosowania zarówno jeśli chodzi o rodzaj naprawianego podłoża, jak i wielkości naprawianej powierzchni. Do aplikacji na podłoża stalowe, aluminiowe, ocynkowane, jak i laminaty poliestrowe. Co ważne wyróżnia ją bardzo dobra przyczepność do powierzchni ocynkowanych.

Komplementarna oferta szpachli – tak można określić powyższy zestaw szpachli w linii produktów QRS. Prosta identyfikacja zasadniczej cechy szpachli zawarta w jej nazwie sprawia, że łatwo wybierasz tę, która w danej naprawie jest konieczna. Wspólna cecha wszystkich – łatwość modelowania i aplikacji, wszystkie szpachle są wypełniająco – wykończeniowe.

QRS – Quality Refinish System to technologia naprawy lakierniczej. Połączenie wysokiej jakości produktów i ponad 25-letniego doświadczenia Grupy CSV.

System QRS to kompleksowa oferta produktów premium o szerokim spektrum zastosowania. Odpowiedni dobór materiałów umożliwia wykonanie zarówno średnich jak i dużych naprawa lakierniczych oraz szybką naprawę uszkodzenia punktowego.

Oferta produktów QRS jest dostępna wyłącznie w sieci sprzedaży bezpośredniej, nie znajdą jej Państwo na półkach sklepowych w sieci Multimieszalnia CSV. Podczas Spotkań w kameralnym gronie nasi przedstawiciele handlowi chętnie podzielą się wiedzą na temat poszczególnych produktów.


Drukuj   E-mail
Dedykowane produkty
dostępne w esklepie.
Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami i poradami techników z branży lakierniczej
- zapisz się na nasz newsletter.