primer-207

Nowości produktowe od Sika

Sika jest światowym koncernem dostarczającym specjalistyczne produkty chemiczne. Zajmuje czołowe miejsce wśród producentów materiałów wykorzystywanych do uszczelniania, klejenia, wygłuszania, wzmacniania i ochrony konstrukcji nośnych w budownictwie oraz przemyśle. W ofercie Sika znalazły się kolejne nowości, którym warto się przyjrzeć. 

W ciągu ostatnich 25 lat Sika zdobyła wiodącą pozycję dostawcy specjalistycznych produktów na rynku automotive dzięki zaawansowanym technologicznie klejom strukturalnym, systemom wklejania szyb, materiałom wzmacniającym i wygłuszającym.

Wysokiej jakości kleje i materiały uszczelniające pozwalają producentom z sektora automotive znaleźć praktyczne rozwiązania dotyczące najbardziej aktualnych i kluczowych zagadnień, m.in. poprawy wytrzymałości karoserii na działanie obciążeń zderzeniowych czy zmniejszenie wagi konstrukcji pojazdu. Dzięki technologiom Sika samochody stają się bezpieczniejsze, lżejsze, coraz bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska.

Nowości produktowe  SIKA

Klej do szyb SikaTack®- DRIVE 60

Klej do szyb Tack Drive 60 IV

SikaTack® DRIVE jest klejem do szyb samochodowych o doskonałych właściwościach aplikacyjnych. Oferuje czas bezpiecznego odjazdu na poziomie 60 minut.

Zalety:

 • Czas bezpiecznego odjazdu samochodu zgodnie z standardem US FMVSS 212 (CQP511-1): z poduszkami powietrznymi – 60 minut, bez poduszek powietrznych – 30 minut
 • Testowany zgodnie z normą FMVSS 212 z 95% wagą manekina
 • Kompatybilny z systemami „Black-Primerless” i „All-black”
 • Kompatybilny z wszystkimi samochodami dzięki technologii allin-one modulus
 • Nie zawiera rozpuszczalników
 • Jakość OEM Automotive

Podkład Primer-207 

Sika 207 Primer

Sika® Primer-207 jest czarnym, utwardzającym się pod wpływem wilgoci, płynnym podkładem przeznaczonym do przygotowania łączonych powierzchni przed aplikacją poliuretanowych klejów i uszczelniaczy Sika®. Jest używany w celu polepszenia przyczepności klejów w procesie klejenia szerokiego zakresu różnych materiałów takich jak szkło float, szkło z powłoką ceramiczną, tworzywa sztuczne, podkłady, powierzchnie malowane, E-coat i metale.

Ten podkład może zapewniać doskonałą przyczepność bez wstępnej aktywacji na wielu powierzchniach. Zaletą Sika® Primer-207 jest krótki czas schnięcia i szybkie budowanie przyczepności. Sika®Primer-207 posiada właściwości fluorescencji pod wpływem długofalowego światła UV.

Rekomendowane przez Sika przygotowanie powierzchni przed klejeniem szyb samochodowych. Celem Sika jest dostarczenie prostego, bezpiecznego i ekonomicznego systemu do wymiany szyb samochodowych.

 

 1. Produkty do przygotowania powierzchni:
  – Sika Cleaner G+P 5L koncentrat do czyszczenia szyb i plastiku
  – Sika Cleaner PCA gąbki do usuwania silikonu i aplikacji Sika Primer 207
  – Sika Primer 207 uniwersalny Primer i aktywator
 2. Kleje do szyb samochodowych:
  – SikaTack Go4it!
  – SikaTack-Drive 60
  – SikaTack MOVE-Transportation 600 m
 3. Materiały pomocnicze:
  – Sika Handclean ściereczki do usuwania świeżego kleju z rąk
  – Sika Remover 208 do usuwania świeżego kleju z narzędzi, nadwozia itp.
  – Sika Lastomer 710 środek butylowy do uszczelek gumowych
  – Sika Tolling Agent do wygładzania fug
  – SikaPower-2955 klej do wsporników lusterek z tworzyw sztucznych, kamer itp.
  – pistolety do aplikacji

Produkty Sika dostępne są w sklepach Grupa CSV – Mutlimieszalnia w całej Polsce. Znajdź swój najbliższy sklep >>>>