Basf Coating jest kontynuatorem filozofii R-M. dzięki ścisłej współpracy ze światową czołówką producentów samochodowych, rozwija i wdraża najnowocześniejsze, wysoce wydajne i bezpieczne dla środowiska naturalnego technologie, zarówno w lakiernictwie renowacyjnym, jak i lakierowaniu produkcyjnym OEM. R-M jest marką Premium wśród lakierów wykorzystywanych do napraw w przemyśle motoryzacyjnym.
Zapewnienie skutecznych rozwiązań było zawsze jednym z głównych założeń filozofii R-M. Najwyższe standardy jakości, dynamika oraz zwiększenie wydajności warsztatów lakierniczych naszych Klientów to główne zamierzenia R-M.

Mające swoją siedzibę w Clermont Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe R-M oraz firma BASF produkująca lakiery renowacyjne i produkcyjne OEM, posiadają bezpośredni dostęp do jednych z największych na świecie laboratoriów kolorystycznych i najbardziej zaawansowanych technologii lakierniczych OEM.

Innowacyjność oraz najbardziej zaawansowane technologie sprawiają, że R-M jest doskonałym partnerem.
Więcej informacji na temat firmy BASF na stronie http://www.basf-coatings.com


Chemical Alliance Polska Sp z o.o. to jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkcyjnych, wytwarzających wysokiej jakości materiały lakiernicze dla sektora samochodowego. Produkcja CAP obejmuje lakiery bezbarwne, podkłady, szpachle poliestrowe i komponenty oraz produkty specjalistyczne do zastosowań w przemyśle samochodowym. W celu sprostania wymaganiom naszych kontrahentów, CAP prowadzi ciągły monitoring jakości swoich produktów jak również cykliczne badania rynku i potrzeb klientów w sektorze lakierniczym. CAP ponadto korzysta z opinii ponad tysiąca profesjonalnych użytkowników, testujących i oceniających produkty w warunkach rzeczywistych.
Siedziba firmy zlokalizowana jest w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Obecnie produkty CAP są eksportowane do 55 krajów na całym świecie.
Więcej informacji o firmie Chemical Alliance Polska znajdziesz na stronie http://www.cap-manufacturing.pl/


Eco.Ing s.j. specjalizuje się w budowie i wynajmie nieruchomości, długoterminowym wynajmie samochodów oraz w zarządzaniu flotą samochodową.
Większość nieruchomości znajduje się przy ulicy Pomorskiej w Szczecinie, w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z głównych ulic, co umożliwia szybką komunikację z resztą miasta. Nieruchomości zlokalizowane są około 700 metrów od głównego węzła komunikacyjnego, tras wylotowych w kierunku Berlina, Goleniowa i Warszawy, oraz w odległości około 30 kilometrów od Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Doskonałe położenie nieruchomości, w jednej z najprężniej rozwijających się dzielnic Szczecina, gwarantuje prestiż oraz wygodę, cenioną przez naszych klientów i partnerów biznesowych. Dla swoich partnerów biznesowych realizuje wynajem średnioterminowy pojazdów oraz zarządzanie flotą samochodową według indywidualnych potrzeb.
Więcej informacji o firmie Eco.Ing znajdziesz na stronie www.ecoing.eu


Techniki Systemów Aplikacyjnych (TESA Sp. z o.o.) zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem urządzeń lakierniczych, produktów z zakresu spawalnictwa przemysłowego i samochodowego, a także projektowaniem i wykonywaniem instalacji lakierniczych oraz odpylających. Znakiem firmy jest profesjonalna obsługa klienta oraz niezawodny serwis dostarczanych urządzeń. TESA zatrudnia wyłącznie profesjonalistów. Każdy pracownik przechodzi liczne szkolenia prowadzone przez producentów urządzeń w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, a także w branżowych centrach szkoleniowych. TESA oferuje klientom pomoc w doborze wszelkiego rodzaju sprzętu w zależności od jego potrzeb.
Więcej informacji o firmie TESA znajdziesz na stronie www.tesa.net.pl


Partner Flota sp. z o. o. to sieć najlepszych na rynku warsztatów blacharsko- lakierniczych, których celem są naprawy powypadkowe pojazdów w imieniu i na rzecz towarzystw ubezpieczeniowych. Firma specjalizująca się w zarządzaniu naprawami blacharsko-lakierniczymi, mechanicznymi, eksploatacyjnymi, awaryjnymi i przeglądami okresowymi. W ramach serwisu, Partner Flota oferuje kompleksową obsługę w obszarze wsparcia przy likwidacji szkód blacharsko-lakierniczych i mechanicznych, gwarancję opieki klienta przy naprawie pojazdu, udostępnienie samochodu zastępczego, jak również kontrolę zakresu i poprawności naprawy, pozwalającą na optymalizację kosztów zachowując wysoką jakość wykonanych usług. Sieć serwisów Partner Flota poddawana jest cyklicznym audytom weryfikacyjnym i certyfikacyjnym, gwarantującym stabilną i wysoką jakość napraw oraz profesjonalną obsługę. Partner Flota to gwarancja dobrze wykonanej usługi, co doceniają nasi klienci i partnerzy.
Więcej informacji o firmie Partner Flota znajdziesz na stronie http://www.partnerflota.pl/


International College of Refinish Competence (ICRC Sp. z o.o. ) to nowoczesne centrum szkoleniowo-treningowe, w którym każdego dnia prowadzona jest edukacja kadr menedżerów motoryzacji I lakierników samochodowych. Przez lata funkcjonowania, ICRC stało się wiodącym zapleczem technicznym i szkoleniowym dla specjalistów z Polski z krajów Europy Wschodniej i Zachodniej, a nawet z Afryki. W ICRC prowadzone są szkolenia kadry lakierniczej w zakresie technologii przygotowania powierzchni, obróbki materiału i tworzyw sztucznych, aplikacji lakierów naprawczych oraz organizacji pracy lakierni.
W czasie 15-letniego istnienia, ICRC wydało certyfikaty kompetencji zawodowych ponad 20 tysiącom słuchaczy ze wszystkich stron świata, w tym blisko 70% uczestnikom zagranicznej kadry lakierniczej, dzięki czemu stało się synonimem wysokiej jakości w kategorii edukacji zawodowej.
Więcej informacji o firmie ICRC znajdziesz na stronie: www.icrc.pl


Firma BESA działająca od 1963 roku jest hiszpańskim producentem farb przemysłowych, który posiada ugruntowaną pozycję na rynkach farb antykorozyjnych w Europie i na całym świecie. Posiada swoich przedstawicieli w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. W 2014 roku firma przeniosła swoją działalność do nowo wybudowanej fabryki, znajdującej się na obszarze o powierzchni 110.000 m². Jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie zajmuje powierzchnię 40.000 m² i składa się z:
obszaru produkcyjnego w pełni zautomatyzowanego, zajmującego powierzchnię kilkunastu tysięcy m² wraz z przylegającymi do niego laboratoriami badawczo-rozwojowymi. magazynu surowców sypkich o powierzchni 2.200 m², magazynu surowców ciekłych z kilkudziesięcioma zbiornikami o pojemności kilkudziesięciu tysięcy litrów każdy,
w pełni zautomatyzowanego magazynu produktów o kubaturze ponad 200.000 m³ w którym można przechowywać ponad 10 tys. palet i 2 tys. kartonów z możliwością zwiększenia jego pojemności, centrum treningowego o powierzchni 500 m² wyposażonego w sale dydaktyczne i przestrzeń do szkoleń praktycznych, biur o powierzchni 2.000 m².

Producent BESA podejmuje kwestie dotyczące ochrony środowiska naturalnego i stworzył plan ograniczenia skutków wpływu swoich produktów na środowisko. Z tego względu otrzymał certyfikat AENOR Standardów Ochrony Środowiska (aktualny certyfikat ISO:9001:2008 07.06.2014) oraz ISO 14001 (aktualny z ISO 14001:2004 z 07.06.2014). Dodatkowo firma BESA posiada certyfikat jakości EN-ISO 9001.

Więcej informacji o firmie BESA znajdziesz na stronie www.besa.es


Vosschemie jest międzynarodową, rodzinną firmą zlokalizowaną w Uetersen, niedaleko Hamburga. Będąc wykwalifikowanym i godnym zaufania, Vosschemie już od 1955 dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty, oparte na doświadczeniu i wysokiej jakości. Wykorzystując, ciągły wzrost w branży materiałów termoutwardzalnych, Vosschemie stał się czołowym dostawcą poliestrowych produktów wypełniających na rynku globalnym. Klienci firmy Vooschemie to prestiżowe firmy z branży motoryzacyjnej, lotniczej, kompozytowej, energetycznej, z zakresu lakiernictwa samochodowego zarówno w handlu detalicznym jak i hurtowym.

Więcej informacji o firmie Vosschemie znajdziesz na stronie : https://www.vosschemie.eu