10909_1

sia Abrasives rozbudowuje swoją fabrykę i przenosi się do Goleniowa

Spółka sia Abrasives Polska, należąca do Grupy Bosch, rozbudowuje zakład produkcji materiałów ściernych w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Do budowanej obecnie fabryki w Goleniowie spółka planuje przenieść działalność prowadzoną obecnie w Szwajcarii.

sia Abrasives z siedzibą we Frauenfeld, jest jednym z trzech największych producentów nasypowych materiałów ściernych i systemów szlifowania.  W Goleniowskim Parku Przemysłowym  oddział firmy zajmuje się przetwarzaniem, konfekcjonowaniem i dystrybucją systemów szlifowania w Polsce i w krajach bałtyckich. Rozbudowa zakładu polega na wybudowaniu nowej części konfekcyjno-produkcyjnej, magazynu wysokiego składowania oraz o m.in. budynku biurowo-socjalnego. Do nowej, budowanej obecnie, fabryki w Goleniowie spółka planuje przenieść działalność prowadzoną obecnie w Szwajcarii. sia Abrasives zatrudnia obecnie 132 osoby, ale w ciągu najbliższych lat planuje znacznie zwiększyć zatrudnienie.

 

sia abrasives rozbudowa sia abrasives rozbudowa2 sia abrasives rozbudowa3

Rozbudowa rozpoczęła się w styczniu tego roku, a oddanie całości jest zaplanowane na koniec października 2017 roku. Dzięki rozbudowie zakładu w Goleniowie marka sia Abrasives ugruntowuje swoją pozycję wiodącego dostawcy systemów szlifowania. To również dobra informacja dla naszego regionu: rozbudowa fabryki i rozszerzenie działalności spółki oznacza większe możliwości rozwoju a także nowe miejsca pracy.

Grupa CSV jest wyłącznym dystrybutorem systemów szlifowania firmy sia Abrasives dla branży motoryzacyjnej w Polsce.