Znajdź to czego szukasz
A w Miesięczniku Dealer.... relacja z R-M Best Painter Contest 2022

A w Miesięczniku Dealer.... relacja z R-M Best Painter Contest 2022

Paweł Staroń
15 lutego 2023

Zapraszamy do zapoznania się z relacją Międzynarodowego Konkursu na Najlepszego Lakiernika marki R-M. Materiał możecie również przeczytać w wydaniu Miesięcznika Dealer.

Lakiernik samochodowy – zawód z przyszłością

W dniach 28–30 czerwca br. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu na Najlepszego Lakiernika organizowany przez BASF Coatings - producenta lakierów klasy premium, właściciela marki R-M®.  W nowoczesnym centrum szkoleniowym firmy w Clermont-de-l'Oise pod Paryżem rywalizowali zwycięzcy z 8 krajów – Belgii, Niemiec, Włoch, Japonii, Francji, Portugali, Hiszpanii i Polski. Nasz kraj reprezentował Krzysztof Narloch, na co dzień pracujący w ASO HADM Gramatowski w Starogardzie Gdańskim. Organizatorem polskich eliminacji była Grupa CSV ze Szczecina, dystrybutor systemów i chemii lakierniczej, m.in. produktów marki R-M. Ponadto przedstawiciele Grupy CSV zapewnili naszemu zawodnikowi pełne wsparcie merytoryczne i techniczne, zarówno w trakcie przygotowań, jak i podczas konkursu.

Tegorocznym, przewodnim tematem konkursu był „Rozwój kompetencji cyfrowych i ekoefektywnych rozwiązań”. Uczestnicy musieli zaprezentować swoje umiejętności w serii siedmiu zadań, podczas których oceniano m.in. dobór kolorów, wydajną aplikację, naprawę smart, zdrowie i bezpieczeństwo oraz stosowanie materiałów pomocniczych. W trakcie rywalizacji zawodnicy korzystali z najwyższej jakości rozwiązań lakierniczych R-M®, takich jak linia farb wodorozcieńczalnych ONYX HD® czy lakierów bezbarwnych serii Pioneer.

W konkursie wykorzystywano również najnowocześniejsze technologie cyfrowego dopasowywania kolorów (w tym Colortronic 12/6), jak również opartą na chmurze platformę R-M Refinity® – obejmującą szeroką gamę procesów wspierających lakierników i kierowników warsztatów w ich codziennej pracy.

Każde zadanie było oceniane indywidualnie przez członków międzynarodowego jury, złożonego z globalnych ekspertów technicznych i marketingowych marki R-M®. Po 3 dniach zmagań jury wyłoniło zwycięzców – pierwsze miejsce zdobył reprezentant Włoch Andrea Albertoni, drugie miejsce zajęła Josephine Ellwein z Niemiec, a na trzecim stopniu podium stanął Masaya Kataoka z Japonii.

W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 1

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wydarzenia podkreślali, że konkurs jest nie tylko promocją wysokiej jakości produktów lakierniczych marki R-M®, ale również okazją by pokazać młodym ludziom, że zawód lakiernika jest atrakcyjny pod wieloma względami.

Moja praca jest wymagająca, ale daje dużą niezależność i satysfakcję. Ciągle zmieniające się technologie sprawiają, że jest to ciekawe zajęcie, a wysokie zarobki są dodatkowym atutem. Niewiele młodych osób chce się kształcić w tym kierunku, bojąc się pracy z produktami chemicznymi, ale moim zdaniem nowoczesne środki ochrony, które stosujemy, zapewniają pełne bezpieczeństwo. Jestem przekonany, że działania promujące ten zawód, takie jak konkurs marki R-M®, skłonią młodych ludzi do wybrania właśnie takiej ścieżki kariery – podsumował wydarzenie Krzysztof Narloch.

Producenci samochodów prześcigają się w opracowywaniu nowych kolorów, dzięki którym ich pojazdy wyróżniają się na drodze. Z kolei firmy produkujące lakiery renowacyjne opracowując receptury nowych produktów, muszą dbać nie tylko o to, by kolor był identyczny z oryginałem, ale także by posiadał odpowiednie właściwości ochronne i długą trwałość powłoki. Marka R-M® wychodzi naprzeciw oczekiwaniom warsztatów i samych lakierników, oferując im szeroką gamę innowacyjnych, a zarazem prostych w użyciu systemów lakierniczych. Zapewniają one nie tylko doskonały efekt końcowy, ale wpływają również na większą rentowność warsztatów dzięki zwiększeniu wydajności i skróceniu czasu technologicznego napraw. Co ważne – produkty R- M® pozwalają również na obniżenie zużycia materiału, co powoduje, że warsztaty mogą pracować efektywniej.

W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 9
W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 8
W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 7
W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 6
W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 5
W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 4
W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 3

Na szczególną uwagę zasługuje najnowsza technologia R-M®, tj. 3-warstwowy, wodorozcieńczalny system bazowy AGILIS, produkowany z certyfikatem zrównoważonej biomasy, który zapewnia krótki czas aplikacji, procesu schnięcia i odparowania, a zarazem długi okres trwałości. Jest niezwykle łatwy w użyciu, a do tego zapewnia idealne dopasowanie kolorów i doskonałe krycie. System AGILIS umożliwia także precyzyjne odtworzenie milionów odcieni dzięki cyfrowej identyfikacji kolorów za pomocą spektrometru R-M Colortronic 12/6. AGILIS to pierwsza linia lakierów bazowych na rynku o wartości LZO < 250 g/l. Zawartość rozpuszczalnika w produktach jest o 40% mniejsza niż limit dopuszczalny w UE, co sprawia, że spełnione są wszystkie globalne wymagania LZO. Warto dodać, że używając systemu AGILIS warsztat przyczynia się do redukcji emisji CO2.

W najnowszym Miesięczniku Dealer – relacja z R-M Best Painter Contest 2022 - 2


R-M® to marka lakierów samochodowych klasy premium, będąca częścią koncernu BASF. Posiada na rynku szeroką gamę systemów lakierniczych do renowacji pojazdów. Firma kładzie szczególny nacisk na ekologiczne i wydajne lakiery wodne, o niskiej zawartości LZO. Produkty te spełniają wszystkie wymagania prawne dotyczące redukcji rozcieńczalników w dowolnym miejscu na świecie. Marka R-M® jest zatwierdzona i wybierana do napraw powłok lakierniczych przez większość wiodących producentów samochodów, w tym najbardziej prestiżowe marki.

Jesteś zainteresowana/y współpracą? Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz do nas, odpowiemy bezzwłocznie i pomożemy Ci rozwijać Twoją firmę.

Dział handlowy
Obsługa klienta
Obsługa klienta
Napisz do nas
* Pola wymagane

Administratorem danych osobowych jest Grupa CSV sp. z o. o. z siedzibą w Szczecinie, 70-812, ul. Pomorska 56a, 70 – 812 Szczecin, NIP: 534-247-60-33. Przekazane dobrowolnie w tym formularzu dane osobowe zostaną użyte tylko do kontaktu na życzenie Użytkownika. Dane te mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności CSV.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z naszą ofertą.