Produkty ECO w lakiernictwie

Produkty ECO w lakiernictwie

Image

Obecnie coraz więcej firm w swoich działaniach zwraca uwagę na ekologię i ochronę środowiska.

Również producenci lakierów samochodowych, podążając za trendem postawili na ECO strategię.  Przykładem jest marka R-M z linią produktów o nazwie eSense oraz marka Glasurit z linią Eco Balance. W tych przypadkach już na samym etapie produkcji zastosowano ekologiczne metody, które znacznie obniżają emisję COdo atmosfery. 

Zadając klientom pytanie: Czy zależy im na środowisku naturalnym, zdecydowana większość odpowie, że TAK!  Niestety odpowiedź nie jest już taka jednoznaczna, gdy dopytujemy jakie konkretnie działania podejmują w tym kierunku w swojej codziennej pracy. 

Przeprowadziliśmy badania ankietowe wśród pracowników działu handlowego Grupy CSV. Jedno z pytań brzmiało: Czy Twoi klienci stosują środki koagulujące do zanieczyszczonej wody? Tylko 15% odpowiedzi była twierdząca. Na tak słaby wynik wpływ mają dwa ważne czynniki: 

  • pierwszy z nich to wyższe koszty pracy związane ze stosowaniem ECO koagulantów. 
  • drugi to brak kontroli zawartości ścieków w serwisach blacharsko-lakierniczych. 

Czy wobec takiego podejścia produkty ekologiczne w lakiernictwie mają szansę na rozwój? Zdecydowanie zależy nam na tym, żeby tak było! Dlatego w ofercie Grupy CSV można kupić: szpachlę, podkład, lakier bezbarwny i dodatki w ekologicznej odsłonie. 

Zapraszamy do naszego e-sklepu oraz sieci sklepów w Polsce.

Monika Grzesiuk
Specjalista ds. produktu w Grupie CSV


Drukuj   E-mail
Bądź na bieżąco z nowościami i poradami techników z branży lakierniczej!

Chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami:

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa CSV Sp z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Pomorskiej 58-60, 70-812 Szczecin. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności
(https://www.csv.pl/ochrona-danych).
Musisz wyrazić zgodę w celu wysłania wiadomości.
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane