X-Technology – innowacja w świecie krążków fibrowych!

X-Technology – innowacja w świecie krążków fibrowych!

sia Abrasives, wraz z materiałem 4570 siabite X wprowadza na rynek nową technologię w produkcji krążków fibrowych tzw. X-Technology. Nowy krążek fibrowy oferuje długą żywotność materiału ściernego dzięki chłodnemu szlifowaniu bez przegrzewania metalu.

Opracowana technologia produkcji krążków fibrowych tzw. X-Technology firmy sia Abrasives wykorzystuje specjalną procedurę powlekania ziaren ściernych specjalnym środkiem chłodzącym. Aktywny środek chłodzący redukuje ciepło wytwarzane podczas szlifowania i tym samym wydłuża żywotność krążków. Nowe rozwiązanie technologiczne zostało zastosowane w materiale 4570 w krążkach fibrowych siabite X.

X-Technology czyni całą różnicę.

Dzięki nowej, innowacyjnej technologii  produkcji sia Abrasives, krążki fibrowe 4570 siabite X zapewniają szlifowanie bez przegrzewania powierzchni tzw. „chłodny szlif” , dłuższą żywotność materiału, równomierne, wysokowydajne  szlifowanie przez cały czas pracy oraz idealne wykończenie powierzchni. W przypadku produkcji konwencjonalnych materiałów ściernych środek chłodzący jest mieszany z górną warstwą wypełniającą, co znacznie ogranicza skuteczność jego działania.

W technologii zastosowanej przez sia Abrasives, X-Technology, środek chłodzący nakładany jest bezpośrednio na ziarno ścierne, co zwiększa efekt chłodzenia i minimalizuje przebarwienia. Specjalnie dobrane ziarno ścierne o strukturze krystalicznej zapewnia  dokładne wykończenie powierzchni bez rezygnacji z agresywnego, szybkiego szlifowania. Grube 0,85-0,80 mm podłoże fibrowe, odporne na rozerwanie, pozwala na bezpieczną pracę i wydłużony czas użytkowania materiału.  

Po prostu najchłodniejsze szlifowanie przy użyciu X-Technology.

”X” w nazwie serii produktu oznacza nowo opracowaną technologię X-Technology. Dzięki niej żywotność krążków fibrowych 4570 siabite X jest do 80 procent dłuższa niż w przypadku porównywalnych produktów do obróbki stali konstrukcyjnej i stali nierdzewnej. Nowe rozwiązanie ułatwia obróbkę stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych oraz innych, trudnych do szlifowania  metali i aluminium. Seria 4570 siabite X z uwagi na chłodne szlifowanie i zminimalizowane w związku z tym niebezpieczeństwo powstania przebarwień pod wpływem wysokiej temperatury jest szczególnie zalecana do szlifowania stali nierdzewnej. 

Materiał dostępny  jest w granulacjach 36, 60, 80 i 120, w średnicach 100mm, 115mm, 125mm i 180mm. Krążki fibrowe 4570 siabite X należą do nowej generacji wydajnych krążków fibrowych w serii materiałów ściernych sia Abrasives.

Nowa tarcza mocująca Turbo II, aby osiągnąć maksymalną wydajność ścierną:

Do krążków fibrowych 4570 siabite X sia Abrasives proponuje nową tarczę mocująca Turbo II. Jest to idealna tarcza mocująca do obróbki zgrubnej, gdzie wymagana jest maksymalna ilość usuwanego materiału. Specjalna żebrowana konstrukcja tarczy ułatwia odprowadzenie ciepła w trakcie pracy zapewniając optymalne chłodzenie krążka fibrowego. Dzięki zastosowaniu mocnego, termostabilnego tworzywa sztucznego odpornego na wysoką temperaturę, tarcza posiada wysoką wytrzymałość i odporność termiczną gwarantując wydajną i bezpieczną pracę.


Drukuj   E-mail
Bądź na bieżąco z nowościami i poradami techników z branży lakierniczej!

Chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami:

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa CSV Sp z o.o. z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Pomorskiej 58-60, 70-812 Szczecin. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności
(https://www.csv.pl/ochrona-danych).
Musisz wyrazić zgodę w celu wysłania wiadomości.
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane