Nowa generacja systemu multiotworowego w materiałach ściernych sia Abrasives

Nowa generacja systemu multiotworowego w materiałach ściernych sia Abrasives

Image

S Performance – nowa generacja krążków multiotworowych to szybsze, bardziej efektywne i bezpieczne szlifowanie.

Zoptymalizowane przepływy powietrza gwarantują maksymalną wydajność odpylania w multiotworowych krążkach szlifierskich z nowej serii S Performance firmy sia Abrasives. Dzięki temu, odsysanie pyłu szlifierskiego jest efektywniejsze i wydłuża żywotność materiału ściernego. Dodatkowo specjalny kształt otworów redukuje emisję pyłu. Nowe krążki polecane są do wykorzystania w szerokim zakresie zastosowań.

Zwiększona wydajność nowych wielootworowych krążków ściernych S Performance sia Abrasives jest wynikiem zastosowania nowych rozwiązań:

  • Większa koncentracja otworów w strefie środkowej. Oznacza to, że pył powstający podczas szlifowania odsysany jest równomiernie w miejscach, w których występuje najczęściej. 
  • Specjalne rozmieszczenie otworów w strefie zewnętrznej zwiększa powierzchnię odsysania, gwarantując szybką i bezpyłową pracę
Image

Nowy układ otworów S Performance jest wynikiem licznych badań rozwojowych szwajcarskich specjalistów  od szlifowania, którzy doszli do wniosku, że zwiększona wydajność multiotworowych krążków szlifierskich nie zależy tak naprawdę od liczby otworów ale od ich kształtu i optymalnego rozmieszczenia na powierzchni materiału ściernego. Wynika to z faktu, że uzyskana wysoka wydajność odsysania oznacza mniejsze zaklejanie krążka podczas szlifowania, co znacznie zwiększa jego żywotność, redukując jednocześnie koszty pracy.

Mniejsza ilość pyłu pozostającego na szlifowanych powierzchniach ułatwia pracę  a także przyspiesza oczyszczenie obrabianych elementów i maszyn. Szlifowanie jest zatem łatwiejsze, bezpieczniejsze dla zdrowia i szybsze. 

Image

Wprowadzenie dodatkowego centralnego otworu w krążkach S Performance jest odpowiedzią na częste prośby użytkowników dotychczasowych systemów multiotworowych, w celu szybkiego i prawidłowego zakładania krążka na tarczę szlifierską. Otwór może być też wykorzystany do wygodnego wieszania materiału na uchwytach.   

Nowe multiotworowe krążki sia Abrasives S Performance dostępne są w granulacjach od P40 do P600 w wielu seriach 1950 siaspeed, 1958 siapro, 1948 siaflex i 1960 siarexx. Polecane dla szerokiego zakresu zastosowań – dla branży motoryzacyjnej, lotniczej, szkutnictwa czy stolarstwa. 

Image

O szczegóły dopytaj Doradcę Techniczno Handlowego Grupy CSV sp. z o.o.


Drukuj   E-mail
Bądź na bieżąco z nowościami i poradami techników z branży lakierniczej!

Chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami:

Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Nieprawidłowe dane
Musisz wyrazić zgodę w celu wysłania wiadomości.
Polityka prywatności dostępna jest na stronie: https://www.csv.pl/polityka-prywatnosci-i-plikow-cookies