R-M Best Painter – zadanie konkursowe

R-M Best Painter – zadanie konkursowe

13. Finał Międzynarodowego Konkursu na najlepszego lakiernika R-M Best Painter Contest - ze względu na trwająca pandemię został przełożony na 2022 rok.

W tym czasie finaliści poszczególnych krajów dostali możliwość wzięcia udziału w zadaniu dodatkowym o nazwie „Creativity Task”. Zadanie polega na polakierowaniu modelu samochodu dwoma dowolnie wybranymi kolorami z zastosowaniem techniki cieniowania (przejścia) między kolorami.

Na początku maja 2021 Bartłomiej Budda, Szef Działu Wsparcia Technicznego Grupy CSV, był z wizytą u naszego Klienta, aby wręczyć Krzysztofowi Narlochowi pełen pakiet materiałów niezbędnych do wykonania zadania. Rolą naszego finalisty jest nie tylko polakierowanie elementu, lecz również krótkie wyjaśnienie swojego wyboru w zakresie kolorystyki.

Ocenie podlegać będzie: technika nakładania kolorów oraz cieniowania, prawidłowe rozmieszczenie kolorów na elemencie - zgodnie z wyznaczonymi obszarami, poprawne umieszczenie polakierowanie LOGO konkursu oraz umiejscowienie flagi kraju.

Uczestnicy są zobowiązani do publikowania postępów prac w mediach społecznościowych takich jak Facebook oraz Instagram. Zadanie na kreatywność może dać uczestnikowi dodatkowe, cenne punkty, które wliczać się będą do końcowej punktacji w Finale konkursu BPC 2022.

Image
Image

Poniżej przedstawiamy efekty pracy Krzysztofa oraz kilka słów od niego, odnoszących się do zleconego zadania.

W moim projekcie „Creativity task” #bestpeinter2021 użyłem kolorów w odcieniach niebieskiego i zielonego, oba te kolory są metalizowane.

Dlaczego właśnie takie kolory? Ponieważ są to kolory związane według mnie z ekologią. Zieleń oznacza lasy, czystość, rośliny a niebieski kojarzy mi się z wodą i powietrzem, które jest w coraz gorszym stanie, spowodowane między innymi przez emisję CO2 do atmosfery. Technicy R-M poinformowali mnie o tym, że firma BASF jest liderem w dążeniu do zmniejszania ingerencji w naszą planetę. Wiem, że przy produkcji serii eSense od R-M zasoby kopalne są zastępowane przez zasoby odnawialne, a produkty które trafiają do nas, czyli lakierni, nie tracą przy tym na swojej jakości.

Cieszę się że w dzisiejszych ciężkich dla nas wszystkich czasach można pracować przy renowacji i naprawach samochodów produktami marki R-M eSense. Wiem jak ważna jest planeta, po której chodzimy. Większość ludzi kojarzy lakierowanie samochodu z czymś co zanieczyszcza środowisko i niszczy zdrowie lakiernika, myśląc na ten temat wybrałem właśnie taką paletę kolorów w mojej pracy aby obalić ten stereotyp. R-M eSense.
Image
Image
Image
Image
Image
Wraz z partnerami biznesowymi wydarzenia: SIA, 3M, ANEST IWATA, COLAD i EMM, SATA i RODIM trzymamy kciuki za Krzysztofa i z niecierpliwością czekamy na ocenę jego pracy przez organizatorów!

Drukuj   E-mail